Mexen Acavia panouri vinilice 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, substrat IXPE 1,5 mm, 4 V-Fuga, Acacia - F1066-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Acavia panouri vinilice 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, substrat IXPE 1,5 mm, 4 V-Fuga, Acacia - F1066-1240-182-505-4V1-01 Mexen Acavia panouri vinilice 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, substrat IXPE 1,5 mm, 4 V-Fuga, Acacia - F1066-1240-182-505-4V1-01
SPC SPC
System Uniclick 2G System Uniclick 2G
Clasă de uzură: AC4 Clasă de uzură: AC4
Index:
F1066-1240-182-505-4V1-01
Lungime:
1240 mm
Lăţime:
182 mm
Grosime:
6,5 mm
Structura:
Acacia
Mexen Acavia panele vinilice oferă o durabilitate și estetică remarcabilă, datorită structurii din acacia, integrării unui compozit polimeric-pietros și a tehnologiei de montare Valinge 2G. Aceste panele, având dimensiuni de 1240 mm în lungime și 182 mm în lățime, cu o grosime totală de 6,5 mm, incluzând un strat IXPE de 1,5 mm, asigură un confort termic optim cu o conductivitate de 0,144 W/mK. Clasa AC4 și utilizabilitatea 32 garantează o rezistență excelentă la uzură și zgârieturi, fiind ideale pentru orice spațiu. Fiind complet impermeabile și ușor de curățat, aceste panele sunt compatibile și cu sistemele de încălzire prin pardoseală la temperatură scăzută. Fiecare pachet acoperă 1,80 m² și include o V-Fugă pe toate cele 4 laturi, asigurând o instalare simplă și eficientă.
Specificații produs:
Lungime: 1240 mm
Lățime: 182 mm
Grosime: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Grosimea stratului de uzură: 0,55 mm
Clasa de uzură: AC4
Clasa de utilizare: 32
Număr de bucăți în pachet: 8
Suprafață în pachet: 1,80 m²
Structură: Acacia
Material: Compozit polimer-pietros
Metodă de montaj: Valinge 2G
Clasa de antiderapare: DS
Conductivitate termică: 0,144 W/mK
Antistatice ≤ 2kV
V-Fuga pe 4 laturi
Substrat IXPE integrat - 1,5 mm
Rezistență la apă - 100%
Suprafață care facilitează curățarea murdăriei
Rezistență la deteriorări mecanice și zgârieturi
Compatibilitate cu încălzirea prin pardoseală la temperatură joasă
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
SPC
System Uniclick 2G
Clasă de uzură: AC4
Clasa de utilitate publică: 32
Strat integrat
Stratul de bază îndeplinește funcția de izolație termică și acustică și, de asemenea, asigură stabilitatea podelei. Produsul nostru are un strat de bază IXPE integrat - 1,5 mm - datorită acestei soluții, nu trebuie să punem pe podea materiale suplimentare, iar montarea pardoselii este mult mai convenabilă și rapidă.
Rezistente la apă
Moale și plăcut la atingere
Structura lemnului
Acustica perfectă a interiorului
Durabile
Rezistent la foc
Antialunecare
V-fugă
Potrivit pentru încălzire prin pardoseală
Rezistent la murdărie
Antistatice
Dilație
20 de ani de garanție
Serie
Lungime
1240 mm
Lăţime
182 mm
Grosime
6,5 mm
Model
Material
Compozit polimero-pietros
Mod de montare
Grosimea stratului de uzură
0,55 mm
Număr de bucăți în pachet
8
Cantitate m² în pachet
1,80
V-Fugă
Structura
Acacia
Nuanță
Probă
Nu
Instrucțiuni de utilizare
Informații de siguranță
Preț de catalog: 157,30 Lei/m2
125,90 Lei/m2 (cu TVA)
Mai ieftin de 31,40 Lei
19,96%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 104,05 Lei
Podea metri pătrați
m2
+10% stoc
1.8054 m2
Suma pachetelor 1 - Numărul de piese: 8
SPC SPC
Index:
F1066-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm