Mexen Ares radiator electric 1500 x 600 mm, 900 W, alb - W102-1500-600-2900-20
search
Mexen Ares radiator electric 1500 x 600 mm, 900 W, alb - W102-1500-600-2900-20 Mexen Ares radiator electric 1500 x 600 mm, 900 W, alb - W102-1500-600-2900-20 Mexen Ares radiator electric 1500 x 600 mm, 900 W, alb - W102-1500-600-2900-20 Mexen Ares radiator electric 1500 x 600 mm, 900 W, alb - W102-1500-600-2900-20 Mexen Ares radiator electric 1500 x 600 mm, 900 W, alb - W102-1500-600-2900-20 Mexen Ares radiator electric 1500 x 600 mm, 900 W, alb - W102-1500-600-2900-20 Mexen Ares radiator electric 1500 x 600 mm, 900 W, alb - W102-1500-600-2900-20
Putere de încălzire: 900 W Putere de încălzire: 900 W
Stâlp Stâlp
Termostat Termostat
Index:
W102-1500-600-2900-20
Înălțime:
1500 mm
Culoare:
Alb
Lăţime:
600 mm
Putere de încălzire:
900 W
Lăţime - 600 mm - ()
Culoare - Alb - ()
Mexen Ares este un radiator electric modern, 1500 x 600 mm, cu o putere de 900 W, care îmbină eleganța cu funcționalitatea. Construcția sa din oțel este acoperită cu un strat durabil, rezistent la coroziune. Datorită controlului tactil prin afișajul LED, putem ajusta temperatura în intervalul 40°C-65°C și beneficia de opțiunea de uscare. Protecția suplimentară împotriva funcționării pe uscat și termostatul încorporat asigură siguranța utilizării. Radiatorul funcționează la o tensiune de 230V/50 Hz, are 29 de bare de încălzire și oferă o blocare pentru copii pentru o siguranță sporită. Ideal pentru orice interior modern.
Date tehnice:
Înălțime: 1500 mm
Lățime: 600 mm
Adâncime: 56 mm
Culoare: Alb
Material: Oțel
Capacitate: 7,5 l
Putere de încălzire: 900 W
Număr de bare de încălzire: 29
Lungime totală a rezistenței: 866 mm
Lungime element de încălzire: 750 mm
Lungime cablu de alimentare: 1,5 m
Tensiune de lucru: 230V/50 Hz
Grad de protecție: IP44
Control tactil prin afișaj LED
Protecție suplimentară împotriva funcționării "uscate"
Termostat încorporat pentru menținerea temperaturii dorite a radiatorului
Acoperire de înaltă calitate, durabilă, rezistentă la coroziune
Include: suporturi, set de montaj și dopuri de etanșare
Funcțiile radiatorului:
- Sensitive permite setarea temperaturii în intervalul 40°C-65°C
- Blocarea pentru copii permite blocarea controlerului de încălzire
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
Putere de încălzire: 900 W
În cazul alegerii unei rezistențe electrice de 900 W, este important să o potriviți corespunzător cu performanța radiatorului pentru ca încălzirea camerei să fie eficientă, ergonomică și sigură.
Stâlp
Termostat
Sensibil
Confort
Blocare parentală
Protecție la funcționare în gol
Confort termic pe tot parcursul anului
Conectare 230V
Elementul de încălzire electric pentru conectarea directă la o priză de 230V este o soluție foarte convenabilă, care permite utilizarea rapidă și ușoară fără a fi nevoie de cabluri suplimentare sau dispozitive speciale.
Nivel de protecție: IP44
Cablu spiralat de 1,5m lungime
Rezistență la întunecare și coroziune
10 ani garanție
2 ani garanție
Serie
Lăţime
600 mm
Înălțime
1500 mm
Adâncime
56 mm
Tip
Electric
Putere de încălzire
900 W
Culoare
Alb
Material
Oțel
Montaj
Durabilitate montaj
Universală
Orientare
Verticală
Condiții de garanție - radiator
Condiții de garanție - încălzitor electric
Preț de catalog: 1.118,60 Lei
894,90 Lei (cu TVA)
Mai ieftin de 223,70 Lei
20%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 739,59 Lei
Stâlp Stâlp
Termostat Termostat
Index:
W102-1500-600-2900-20
1500 mm
600 mm
900 W
Lăţime - 600 mm - ()