Mexen Fremont panouri vinilice 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, substrat IXPE 1,5 mm, 4 V-Fuga, Stejar - F1099-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Fremont  panouri vinilice 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, substrat IXPE 1,5 mm, 4 V-Fuga, Stejar - F1099-1240-182-505-4V1-01 Mexen Fremont  panouri vinilice 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, substrat IXPE 1,5 mm, 4 V-Fuga, Stejar - F1099-1240-182-505-4V1-01
SPC SPC
System Uniclick 2G System Uniclick 2G
Clasă de uzură: AC4 Clasă de uzură: AC4
Index:
F1099-1240-182-505-4V1-01
Lungime:
1240 mm
Lăţime:
182 mm
Grosime:
6,5 mm
Structura:
Mexen Fremont panele vinilice oferă o soluție modernă și durabilă pentru podele. Cu lungimea de 1240 mm și lățimea de 182 mm, aceste panouri sunt ideale pentru diverse spații. Grosimea totală de 6,5 mm (inclusiv un substrat IXPE de 1,5 mm) asigură confort și izolație. Clasa de uzură AC4 și clasa de utilitate 32 garantează o rezistență excelentă la uzură. Structura de stejar adaugă un aspect elegant, în timp ce materialul compozit din polimeri și piatră conferă durabilitate. Instalarea este ușoară datorită sistemului Valinge 2G. Îmbinarea V-Fuga pe toate cele patru laturi asigură o finisare profesională, iar rezistența la apă de 100% și compatibilitatea cu încălzirea prin pardoseală la temperaturi joase îmbunătățesc versatilitatea. Suprafața rezistentă la zgârieturi și ușurința de curățare fac din acest produs alegerea ideală pentru orice locuință.
Specificațiile produsului:
Lungime: 1240 mm
Lățime: 182 mm
Grosime: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Grosimea stratului de uzură: 0,55 mm
Clasa de rezistență la uzură: AC4
Clasa de utilizare: 32
Cantitatea de bucăți în pachet: 8
Cantitatea de m² în pachet: 1,80
Structură: Stejar
Material: Compozit polimeric-pietros
Mod de montare: Valinge 2G
Clasa de antialunecare: DS
Conductivitate termică: 0,144 W/mK
Antistatice ≤ 2kV
V-Fuga pe 4 laturi
Substrat integrat IXPE - 1,5 mm
Impermeabilitate - 100%
Suprafață care facilitează curățarea murdăriei
Rezistență la deteriorări mecanice și zgârieturi
Compatibilitate cu încălzirea prin pardoseală cu temperatură joasă
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
SPC
System Uniclick 2G
Clasă de uzură: AC4
Clasa de utilitate publică: 32
Strat integrat
Stratul de bază îndeplinește funcția de izolație termică și acustică și, de asemenea, asigură stabilitatea podelei. Produsul nostru are un strat de bază IXPE integrat - 1,5 mm - datorită acestei soluții, nu trebuie să punem pe podea materiale suplimentare, iar montarea pardoselii este mult mai convenabilă și rapidă.
Rezistente la apă
Moale și plăcut la atingere
Structura lemnului
Acustica perfectă a interiorului
Durabile
Rezistent la foc
Antialunecare
V-fugă
Potrivit pentru încălzire prin pardoseală
Rezistent la murdărie
Antistatice
Dilație
20 de ani de garanție
Serie
Lungime
1240 mm
Lăţime
182 mm
Grosime
6,5 mm
Model
Material
Compozit polimero-pietros
Mod de montare
Grosimea stratului de uzură
0,55 mm
Număr de bucăți în pachet
8
Cantitate m² în pachet
1,80
V-Fugă
Structura
Nuanță
Natural
Probă
Nu
Instrucțiuni de utilizare
Informații de siguranță
Preț de catalog: 157,30 Lei/m2
125,90 Lei/m2 (cu TVA)
Mai ieftin de 31,40 Lei
19,96%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 104,05 Lei
Podea metri pătrați
m2
+10% stoc
1.8054 m2
Suma pachetelor 1 - Numărul de piese: 8
SPC SPC
Index:
F1099-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm