Mexen Ares radiator electric 900 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0900-400-6300-70
search
Mexen Ares radiator electric 900 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0900-400-6300-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0900-400-6300-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0900-400-6300-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0900-400-6300-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0900-400-6300-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0900-400-6300-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0900-400-6300-70
Putere de încălzire: 300 W Putere de încălzire: 300 W
Index:
W102-0900-400-6300-70
Înălțime:
900 mm
Culoare:
Lăţime:
400 mm
Putere de încălzire:
300 W
Lăţime - 400 mm - ()
Culoare - Negru - ()
Mexen Ares este un radiator electric elegant și funcțional, ideal pentru interioare moderne. Dimensiunile sale sunt de 900 x 400 mm, ceea ce îl face ușor de montat în diverse încăperi. Puterea sa de încălzire este de 300 W, asigurând o funcționare eficientă. Ares se remarcă prin construcția sa durabilă din oțel cu un strat negru rezistent la coroziune. Are 17 bare de încălzire și un termostat încorporat care menține temperatura optimă. Datorită funcțiilor Sensitive, Comfort și ECO, poți ajusta temperatura în funcție de nevoile tale. Acest model este ușor de utilizat datorită butonului cu afișaj LED și protecției împotriva funcționării "pe uscat". Setul include suporturile pentru montare, kit-ul de instalare și capacele de etanșare, facilitând instalarea.
Date tehnice:
Înălțime: 900 mm
Lățime: 400 mm
Adâncime: 44 mm
Culoare: Negru
Material: Oțel
Capacitate: 3,4 l
Putere de încălzire: 300 W
Numărul de bare de încălzire: 17
Lungimea totală a rezistenței: 438 mm
Lungimea elementului de încălzire: 349 mm
Lungimea cablului de alimentare: 1,5 m
Tensiune de operare: 230V/50 Hz
Grad de protecție: IP44
Control cu un buton cu afișaj LED
Protecție suplimentară împotriva funcționării "pe uscat"
Termostatul încorporat menține temperatura dorită a radiatorului
Acoperire de vopsea de înaltă calitate, rezistentă la coroziune
Include: suporturi pentru montare, set de instalare și capace de etanșare
Funcții ale radiatorului:
- Sensitive permite setarea temperaturii cu o precizie de 5 grade între 30°C-70°C
- ECO economisirea energiei prin posibilitatea de a seta o temperatură constantă până la 50°C
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
Putere de încălzire: 300 W
În cazul alegerii unei rezistențe electrice cu o putere de 300 W, este important să o potriviți corespunzător cu performanța radiatorului, pentru a asigura o încălzire eficientă, ergonomică și sigură a încăperii.
Confort
ECO
Control modern
Protecție la funcționare în gol
Confort termic pe tot parcursul anului
Conectare 230V
Elementul de încălzire electric pentru conectarea directă la o priză de 230V este o soluție foarte convenabilă, care permite utilizarea rapidă și ușoară fără a fi nevoie de cabluri suplimentare sau dispozitive speciale.
Lăţime
400 mm
Înălțime
900 mm
Adâncime
44 mm
Putere de încălzire
300 W
Preț de catalog: 889,80 Lei
711,90 Lei (cu TVA)
Mai ieftin de 177,90 Lei
19,99%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 588,35 Lei
Index:
W102-0900-400-6300-70
900 mm
400 mm
300 W
Lăţime - 400 mm - ()