Mexen Killeen panele vinilice 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, strat suport IXPE 1,5 mm, 4 V-Fuga, Stejar - F1137-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Killeen  panele vinilice 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, strat suport IXPE 1,5 mm, 4 V-Fuga, Stejar - F1137-1240-182-505-4V1-01 Mexen Killeen  panele vinilice 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, strat suport IXPE 1,5 mm, 4 V-Fuga, Stejar - F1137-1240-182-505-4V1-01
Index:
F1137-1240-182-505-4V1-01
Lungime:
1240 mm
Lăţime:
182 mm
Grosime:
6,5 mm
Structura:
Mexen Killeen este alegerea ideală pentru cei care caută panele vinilice durabile și elegante. Cu dimensiuni de 1240 mm lungime și 182 mm lățime și o grosime totală de 6,5 mm, acestea includ un substrat IXPE de 1,5 mm pentru izolare acustică superioară. Clasa de uzură AC4 și clasa de utilitate 32 garantează o rezistență excelentă la abraziune, fiind perfecte pentru spații cu trafic intens. Structura de stejar oferă un aspect natural, iar sistemul de montaj Valinge 2G asigură o instalare simplă. Panelele sunt 100% rezistente la apă și sunt ușor de curățat. Integrarea podului IVPE de 1,5 mm și compatibilitatea cu încălzirea prin pardoseală asigură confort termic optim. Panelele sunt potrivite pentru orice încăpere, datorită protecției antiderapante și rezistenței ridicate la zgârieturi și deteriorări mecanice. Cu o conductivitate termică de 0,144 W/mK și proprietăți antistatice ≤ 2kV, Mexen Killeen combină perfect estetica cu funcționalitatea.
Specificațiile produsului:
Lungime: 1240 mm
Lățime: 182 mm
Grosime: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Grosimea stratului de uzură: 0,55 mm
Număr de bucăți în pachet: 8
Suprafața în m² în pachet: 1,80
Structură: Stejar
Material: Compozit polimero-pietros
Mod de montaj: Valinge 2G
Clasa antiderapantă: DS
Conductivitate termică: 0,144 W/mK
Antistatic ≤ 2kV
V-Fuga pe 4 laturi
Strat suport integrat IXPE - 1,5 mm
Impermeabilitate - 100%
Suprafața ușor de curățat
Rezistență la deteriorări mecanice și zgârieturi
Compatibilitate cu sistemele de încălzire prin pardoseală la temperatură joasă
Strat integrat
Stratul de bază îndeplinește funcția de izolație termică și acustică și, de asemenea, asigură stabilitatea podelei. Produsul nostru are un strat de bază IXPE integrat - 1,5 mm - datorită acestei soluții, nu trebuie să punem pe podea materiale suplimentare, iar montarea pardoselii este mult mai convenabilă și rapidă.
Lungime
1240 mm
Lăţime
182 mm
Grosime
6,5 mm
Grosimea stratului de uzură
0,55 mm
Nuanță
Gri
Informații de siguranță
Mai ieftin de 31,40 Lei
19,96%
m2
+10% stoc
Index:
F1137-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm