Mexen AL-L țeavă PE-Xb/AL/PE-Xb 20 x 2 mm, 100 m - W97100-1620-100
search
Mexen AL-L țeavă PE-Xb/AL/PE-Xb 20 x 2 mm, 100 m - W97100-1620-100 Mexen AL-L țeavă PE-Xb/AL/PE-Xb 20 x 2 mm, 100 m - W97100-1620-100 Mexen AL-L țeavă PE-Xb/AL/PE-Xb 20 x 2 mm, 100 m - W97100-1620-100
Antidifuzie 100% Antidifuzie 100%
Utilizare versatilă Utilizare versatilă
Rezistența la temperaturi ridicate Rezistența la temperaturi ridicate
Index:
W97100-1620-100
Tip:
Țeavă
Lungime:
100 m
Diametru:
20 mm
Lungime - 100 m - ()
Diametru - 20 mm - ()
Date tehnice:
Lungime: 100 m
Diametru exterior: 20 mm
Grosimea peretelui: 2 mm
Grosimea stratului intermediar: 0,23 mm
Numărul de straturi: 5
Stratul exterior: Polietilenă reticulată
Stratul intermediar: Aluminiu
Stratul interior: Polietilenă reticulată
Tipul de îmbinare: Sudat la capăt cu laser
Temperatura de lucru: max 95 °C
Presiunea maximă de lucru la 20°C: 10 bar
Rezistență la penetrarea gazelor și coroziune: Antidifuzie 100%
Coeficient de dilatare liniară: 0,024mm/(m⋅K)
Conductivitate termică: 0,43 W/(m²K)
Reacția la foc: Clasa E
Raza minimă de curbare manuală: 100 mm
Raza minimă de curbare cu arc: 70 mm
Aplicare:
- încălzire centrală
- încălzire prin pardoseală
- apă rece și caldă menajeră
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
Antidifuzie 100%
Utilizare versatilă
Rezistența la temperaturi ridicate
10 ani garanție
Certificat Igienic PZH
Serie
Lungime
100 m
Diametru
20 mm
Tip
Țeavă
Informații despre siguranță
Condiții de garanție
Certificat PZH
Preț de catalog: 542,30 Lei
433,90 Lei (cu TVA)
Mai ieftin de 108,40 Lei
19,99%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 358,60 Lei
Index:
W97100-1620-100
20 mm
Diametru - 20 mm - ()