Mexen Ares radiator electric 700 x 500 mm, 300 W, auriu - W102-0700-500-2300-50
search
Mexen Ares radiator electric 700 x 500 mm, 300 W, auriu - W102-0700-500-2300-50 Mexen Ares radiator electric 700 x 500 mm, 300 W, auriu - W102-0700-500-2300-50 Mexen Ares radiator electric 700 x 500 mm, 300 W, auriu - W102-0700-500-2300-50 Mexen Ares radiator electric 700 x 500 mm, 300 W, auriu - W102-0700-500-2300-50 Mexen Ares radiator electric 700 x 500 mm, 300 W, auriu - W102-0700-500-2300-50 Mexen Ares radiator electric 700 x 500 mm, 300 W, auriu - W102-0700-500-2300-50 Mexen Ares radiator electric 700 x 500 mm, 300 W, auriu - W102-0700-500-2300-50
Putere de încălzire: 300 W Putere de încălzire: 300 W
Index:
W102-0700-500-2300-50
Înălțime:
700 mm
Culoare:
Auriu
Lăţime:
500 mm
Putere de încălzire:
300 W
Lăţime - 500 mm - ()
Culoare - Auriu - ()
Mexen Ares este un radiator electric modern cu dimensiuni de 700 x 500 mm și finisaj auriu, ideal pentru interioare elegante. Realizat din oțel durabil, oferă o putere de încălzire de 300 W. Echipat cu 13 tije de încălzire și un termostat încorporat, menține temperatura dorită. Datorită gradului de protecție IP44, este rezistent la umiditate. Controlul se face prin afișaj LED tactil, iar funcțiile precum Sensitive și Comfort asigură confortul utilizării. Siguranța suplimentară este asigurată de funcția de blocare pentru copii.
Date tehnice:
Înălțime: 700 mm
Lățime: 500 mm
Adâncime: 52 mm
Culoare: Auriu
Material: Oțel
Capacitate: 3 l
Putere de încălzire: 300 W
Număr de tije de încălzire: 13
Lungimea totală a elementului de încălzire: 426 mm
Lungimea elementului de încălzire: 310 mm
Lungimea cablului de alimentare: 1,5 m
Tensiune de operare: 230V/50 Hz
Grad de protecție: IP44
Control prin atingere cu ajutorul unui afișaj LED
Protecție suplimentară împotriva funcționării „la uscat”
Termostat încorporat menține temperatura dorită a radiatorului
Acoperire de calitate înaltă, durabilă și rezistentă la coroziune
Include: suporturi, kit de montare și capace de închidere
Funcțiile radiatorului:
- Sensitive permite setarea temperaturii între 40°C-65°C
- Funcția de blocare pentru copii permite blocarea controlului elementului de încălzire
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
Putere de încălzire: 300 W
În cazul alegerii unei rezistențe electrice cu o putere de 300 W, este important să o potriviți corespunzător cu performanța radiatorului, pentru a asigura o încălzire eficientă, ergonomică și sigură a încăperii.
Confort
Blocare parentală
Protecție la funcționare în gol
Confort termic pe tot parcursul anului
Conectare 230V
Elementul de încălzire electric pentru conectarea directă la o priză de 230V este o soluție foarte convenabilă, care permite utilizarea rapidă și ușoară fără a fi nevoie de cabluri suplimentare sau dispozitive speciale.
Lăţime
500 mm
Înălțime
700 mm
Adâncime
52 mm
Putere de încălzire
300 W
Culoare
Auriu
Preț de catalog: 1.354,80 Lei
1.083,90 Lei (cu TVA)
Mai ieftin de 270,90 Lei
20%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 895,78 Lei
Index:
W102-0700-500-2300-50
700 mm
500 mm
300 W
Lăţime - 500 mm - ()