Mexen Ares radiator electric 1200 x 400 mm, 300 W, auriu - W102-1200-400-2300-50
search
Mexen Ares radiator electric 1200 x 400 mm, 300 W, auriu - W102-1200-400-2300-50 Mexen Ares radiator electric 1200 x 400 mm, 300 W, auriu - W102-1200-400-2300-50 Mexen Ares radiator electric 1200 x 400 mm, 300 W, auriu - W102-1200-400-2300-50 Mexen Ares radiator electric 1200 x 400 mm, 300 W, auriu - W102-1200-400-2300-50 Mexen Ares radiator electric 1200 x 400 mm, 300 W, auriu - W102-1200-400-2300-50 Mexen Ares radiator electric 1200 x 400 mm, 300 W, auriu - W102-1200-400-2300-50 Mexen Ares radiator electric 1200 x 400 mm, 300 W, auriu - W102-1200-400-2300-50
Putere de încălzire: 300 W Putere de încălzire: 300 W
Stâlp Stâlp
Termostat Termostat
Index:
W102-1200-400-2300-50
Înălțime:
1200 mm
Culoare:
Auriu
Lăţime:
400 mm
Putere de încălzire:
300 W
Lăţime - 400 mm - ()
Culoare - Auriu - ()
Mexen Ares este un radiator electric elegant în nuanță de auriu, care îmbină funcționalitatea cu stilul. Cu dimensiuni de 1200 x 400 mm și o putere de 300 W, este ideal pentru încăperi unde contează eficiența și designul. Fabricat din oțel durabil, echipat cu 25 de bare încălzitoare, asigurând distribuția uniformă a căldurii. Controlul tactil LED permite reglarea temperaturii în intervalul 40°C-65°C. Cu funcții de uscare și blocare parentală, Mexen Ares este o alegere excelentă pentru interioarele moderne.
Date tehnice:
Înălțime: 1200 mm
Lățime: 400 mm
Adâncime: 44 mm
Culoare: Auriu
Material: Oțel
Capacitate: 4,8 l
Putere de încălzire: 300 W
Număr de bare încălzitoare: 25
Lungimea totală a încălzitorului: 426 mm
Lungimea elementului încălzitor: 310 mm
Lungimea cablului de alimentare: 1,5 m
Tensiune de lucru: 230V/50 Hz
Grad de protecție: IP44
Control tactil cu ajutorul afișajului LED
Protecție suplimentară împotriva funcționării „pe uscat”
Termostatul încorporat menține temperatura dorită a radiatorului
Acoperire de calitate superioară, rezistentă la coroziune
Include: suporturi, set de montaj și dopuri de etanșare
Funcțiile radiatorului:
- Sensitive permite setarea temperaturii în intervalul 40°C-65°C
- Blocarea parentală permite blocarea controlerului încălzitorului
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
Putere de încălzire: 300 W
În cazul alegerii unei rezistențe electrice cu o putere de 300 W, este important să o potriviți corespunzător cu performanța radiatorului, pentru a asigura o încălzire eficientă, ergonomică și sigură a încăperii.
Stâlp
Termostat
Sensibil
Confort
Blocare parentală
Protecție la funcționare în gol
Confort termic pe tot parcursul anului
Conectare 230V
Elementul de încălzire electric pentru conectarea directă la o priză de 230V este o soluție foarte convenabilă, care permite utilizarea rapidă și ușoară fără a fi nevoie de cabluri suplimentare sau dispozitive speciale.
Nivel de protecție: IP44
Cablu spiralat de 1,5m lungime
Rezistență la întunecare și coroziune
10 ani garanție
2 ani garanție
Serie
Lăţime
400 mm
Înălțime
1200 mm
Adâncime
44 mm
Tip
Electric
Putere de încălzire
300 W
Culoare
Auriu
Material
Oțel
Montaj
Durabilitate montaj
Universală
Orientare
Verticală
Condiții de garanție - radiator
Condiții de garanție - încălzitor electric
Preț de catalog: 1.838,60 Lei
1.470,90 Lei (cu TVA)
Mai ieftin de 367,70 Lei
20%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 1.215,62 Lei
Stâlp Stâlp
Termostat Termostat
Index:
W102-1200-400-2300-50
1200 mm
400 mm
300 W
Lăţime - 400 mm - ()