Mexen AL-O țeavă PE-Xb/AL/PE-Xb 20 x 2 mm, 100 m - W97105-1620-100
search
Mexen AL-O țeavă PE-Xb/AL/PE-Xb 20 x 2 mm, 100 m - W97105-1620-100 Mexen AL-O țeavă PE-Xb/AL/PE-Xb 20 x 2 mm, 100 m - W97105-1620-100 Mexen AL-O țeavă PE-Xb/AL/PE-Xb 20 x 2 mm, 100 m - W97105-1620-100
Antidifuzie 100% Antidifuzie 100%
Index:
W97105-1620-100
Diametru:
20 mm
Lungime - 100 m - ()
Diametru - 20 mm - ()
Date tehnice:
Lungime: 100 m
Diametru exterior: 20 mm
Grosimea peretelui: 2 mm
Grosimea stratului intermediar: 0,23 mm
Număr de straturi: 5
Stratul exterior: Polietilenă reticulată
Stratul intermediar: Aluminiu
Stratul interior: Polietilenă reticulată
Temperatura de funcționare: max 95 °C
Presiunea maximă de lucru la 20°C: 10 bar
Rezistență la permeabilitatea gazelor și coroziune: Antidifuzie 100%
Coeficientul de dilatare liniară: 0,024mm/(m⋅K)
Conductivitatea termică: 0,43 W/(m²K)
Reacție la foc: Clasa E
Raza minimă de îndoire manuală: 100 mm
Raza minimă de îndoire cu arc: 70 mm
Utilizare:
- încălzire centrală
- încălzire în pardoseală
- apă rece și caldă menajeră
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
Antidifuzie 100%
Diametru
20 mm
Certificat PZH
Preț de catalog: 449,80 Lei
359,90 Lei (cu TVA)
Mai ieftin de 89,90 Lei
19,99%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 297,44 Lei
Index:
W97105-1620-100
20 mm
Diametru - 20 mm - ()