Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 300 W, crom - W102-0900-500-2300-01
search
Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 300 W, crom - W102-0900-500-2300-01 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 300 W, crom - W102-0900-500-2300-01 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 300 W, crom - W102-0900-500-2300-01 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 300 W, crom - W102-0900-500-2300-01 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 300 W, crom - W102-0900-500-2300-01 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 300 W, crom - W102-0900-500-2300-01 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 300 W, crom - W102-0900-500-2300-01
Putere de încălzire: 300 W Putere de încălzire: 300 W
Index:
W102-0900-500-2300-01
Înălțime:
900 mm
Culoare:
Crom
Lăţime:
500 mm
Putere de încălzire:
300 W
Lăţime - 500 mm - ()
Culoare - Crom - ()
Radiatorul electric Mexen Ares este soluția ideală pentru interioare moderne. Datorită dimensiunilor de 900 mm înălțime și 500 mm lățime și finisajului cromat, se integrează perfect în decor. Puterea termică de 300 W asigură o încălzire eficientă, iar cele 17 bare de încălzire și termostatul integrat permit menținerea unei temperaturi confortabile. Echipat cu funcțiile Sensitive și Comfort, permite reglarea căldurii și opțiunea de uscare. Funcții suplimentare, cum ar fi blocarea pentru copii și protecția împotriva funcționării „la uscat”, oferă garanția utilizării în siguranță. Cu un strat rezistent la coroziune și control tactil cu afișaj LED, Mexen Ares este o alegere durabilă și de încredere.
Date tehnice:
Înălțime: 900 mm
Lățime: 500 mm
Adâncime: 52 mm
Culoare: Crom
Material: Oțel
Capacitate: 3,9 l
Putere termică: 300 W
Numărul de bare de încălzire: 17
Lungimea totală a rezistenței: 426 mm
Lungimea elementului de încălzire: 310 mm
Lungimea cablului de alimentare: 1,5 m
Tensiune de operare: 230V\/50 Hz
Grad de protecție: IP44
Control tactil cu afișaj LED
Protecție suplimentară împotriva funcționării „la uscat”
Termostatul încorporat menține temperatura dorită a radiatorului
Strat de vopsea de înaltă calitate, durabil, rezistent la coroziune
Include: suporturi, set de montaj și capace de sigilare
Funcțiile radiatorului:
- Sensitive permite setarea temperaturii în intervalul 40°C-65°C
- Blocajul pentru copii permite blocarea controllerului rezistenței
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
Putere de încălzire: 300 W
În cazul alegerii unei rezistențe electrice cu o putere de 300 W, este important să o potriviți corespunzător cu performanța radiatorului, pentru a asigura o încălzire eficientă, ergonomică și sigură a încăperii.
Confort
Blocare parentală
Protecție la funcționare în gol
Confort termic pe tot parcursul anului
Conectare 230V
Elementul de încălzire electric pentru conectarea directă la o priză de 230V este o soluție foarte convenabilă, care permite utilizarea rapidă și ușoară fără a fi nevoie de cabluri suplimentare sau dispozitive speciale.
Lăţime
500 mm
Înălțime
900 mm
Adâncime
52 mm
Putere de încălzire
300 W
Culoare
Crom
Preț de catalog: 1.049,80 Lei
839,90 Lei (cu TVA)
Mai ieftin de 209,90 Lei
19,99%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 694,13 Lei
Index:
W102-0900-500-2300-01
900 mm
500 mm
300 W
Lăţime - 500 mm - ()