Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 400 W, negru - W102-0900-500-6400-70
search
Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 400 W, negru - W102-0900-500-6400-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 400 W, negru - W102-0900-500-6400-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 400 W, negru - W102-0900-500-6400-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 400 W, negru - W102-0900-500-6400-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 400 W, negru - W102-0900-500-6400-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 400 W, negru - W102-0900-500-6400-70 Mexen Ares radiator electric 900 x 500 mm, 400 W, negru - W102-0900-500-6400-70
Putere de încălzire: 400 W Putere de încălzire: 400 W
Stâlp Stâlp
Termostat Termostat
Index:
W102-0900-500-6400-70
Înălțime:
900 mm
Culoare:
Lăţime:
500 mm
Putere de încălzire:
400 W
Lăţime - 500 mm - ()
Culoare - Negru - ()
Mexen Ares este un radiator electric elegant, cu dimensiunea de 900 x 500 mm, care asigură încălzire eficientă datorită puterii de 400 W. Fabricat din oțel durabil, cu un strat negru rezistent la coroziune, se încadrează perfect în interioarele moderne. Este echipat cu 17 bare de încălzire, termostat și funcția „sensitive” care permite setare precisă a temperaturii. În plus, funcția „comfort” oferă opțiunea de uscare, iar modul „ECO” permite încălzirea economică. Inclusiv set de montaj și capace de închidere.
Date tehnice:
Înălțime: 900 mm
Lățime: 500 mm
Adâncime: 52 mm
Culoare: Negru
Material: Oțel
Capacitate: 3,9 l
Putere de încălzire: 400 W
Număr de bare de încălzire: 17
Lungimea totală a rezistenței: 479 mm
Lungimea elementului de încălzire: 390 mm
Lungimea cablului de alimentare: 1,5 m
Tensiune de funcționare: 230V/50 Hz
Grad de protecție: IP44
Control prin buton cu afișaj LED
Protecție suplimentară împotriva funcționării „pe uscat”
Termostatul integrat menține temperatura dorită a radiatorului
Acoperire de înaltă calitate, durabilă, rezistentă la coroziune
Include: suporturi, set de montaj și capace de închidere
Funcții ale radiatorului:
- Sensitive permite setarea temperaturii cu o precizie de 5 grade în intervalul 30°C-70°C
- ECO economisire a energiei prin posibilitatea de a seta o temperatură constantă până la 50°C
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
Putere de încălzire: 400 W
În cazul alegerii unei rezistențe electrice de 400 W, este important să o potriviți corespunzător cu capacitatea radiatorului, pentru ca încălzirea încăperii să fie eficientă, ergonomică și sigură.
Stâlp
Termostat
Sensibil
Confort
ECO
Control modern
Protecție la funcționare în gol
Confort termic pe tot parcursul anului
Conectare 230V
Elementul de încălzire electric pentru conectarea directă la o priză de 230V este o soluție foarte convenabilă, care permite utilizarea rapidă și ușoară fără a fi nevoie de cabluri suplimentare sau dispozitive speciale.
Nivel de protecție: IP44
Cablu spiralat de 1,5m lungime
Rezistență la întunecare și coroziune
10 ani garanție
2 ani garanție
Serie
Lăţime
500 mm
Înălțime
900 mm
Adâncime
52 mm
Tip
Electric
Putere de încălzire
400 W
Culoare
Material
Oțel
Montaj
Durabilitate montaj
Universală
Orientare
Verticală
Condiții de garanție - radiator
Condiții de garanție - încălzitor electric
Producător
Nu ai găsit răspunsul?
Scrie -ne
100% Clienții recomandă acest produs
Calitate
Aspect
5.0
Evaluare generală pe baza 1 Opinie
  • Confirmat
  • Alte variante
Preț de catalog: 939,80 Lei
751,90 Lei (cu TVA)
Mai ieftin de 187,90 Lei
19,99%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 621,41 Lei
Stâlp Stâlp
Termostat Termostat
Index:
W102-0900-500-6400-70
900 mm
500 mm
400 W
Lăţime - 500 mm - ()