Mexen Ares radiator electric 500 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0500-400-2300-70
search
Mexen Ares radiator electric 500 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0500-400-2300-70 Mexen Ares radiator electric 500 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0500-400-2300-70 Mexen Ares radiator electric 500 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0500-400-2300-70 Mexen Ares radiator electric 500 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0500-400-2300-70 Mexen Ares radiator electric 500 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0500-400-2300-70 Mexen Ares radiator electric 500 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0500-400-2300-70 Mexen Ares radiator electric 500 x 400 mm, 300 W, negru - W102-0500-400-2300-70
Putere de încălzire: 300 W Putere de încălzire: 300 W
Stâlp Stâlp
Termostat Termostat
Index:
W102-0500-400-2300-70
Înălțime:
500 mm
Culoare:
Lăţime:
400 mm
Putere de încălzire:
300 W
Lăţime - 400 mm - ()
Culoare - Negru - ()
Mexen Ares este un radiator electric modern cu dimensiuni de 500 x 400 mm și putere de 300 W, realizat din oțel durabil cu acoperire de vopsea neagră rezistentă la coroziune. Cele 10 bare de încălzire oferă o încălzire eficientă, iar termostatul încorporat menține temperatura optimă. Dotat cu afișaj LED tactil, permite reglarea temperaturii în intervalul 40°C-65°C datorită funcției Sensitive. Confortul de utilizare este sporit de opțiunea de uscare, iar blocajul parental asigură siguranța. Datorită gradului de protecție IP44, este rezistent la umiditate, iar setul de montaj facilitează instalarea.
Date tehnice:
Înălțime: 500 mm
Lățime: 400 mm
Adâncime: 44 mm
Culoare: Negru
Material: Oțel
Capacitate: 1,9 l
Putere de încălzire: 300 W
Numărul de bare încălzitoare: 10
Lungimea totală a elementului de încălzire: 426 mm
Lungimea elementului de încălzire: 310 mm
Lungimea cablului de alimentare: 1,5 m
Tensiune de lucru: 230V/50 Hz
Grad de protecție: IP44
Control tactil prin afișaj LED
Protecție suplimentară împotriva funcționării „pe uscat”
Termostatul încorporat menține temperatura dorită a radiatorului
Acoperire de înaltă calitate, durabilă, rezistentă la coroziune
Set complet: suporturi, set de montaj și dopuri de închidere
Funcții ale radiatorului:
- Sensitive permite setarea temperaturii în intervalul 40°C-65°C
- Blocașa parental permite blocarea controlerului elementului de încălzire
Soluții inovatoare utilizate în acest produs
Putere de încălzire: 300 W
În cazul alegerii unei rezistențe electrice cu o putere de 300 W, este important să o potriviți corespunzător cu performanța radiatorului, pentru a asigura o încălzire eficientă, ergonomică și sigură a încăperii.
Stâlp
Termostat
Sensibil
Confort
Blocare parentală
Protecție la funcționare în gol
Confort termic pe tot parcursul anului
Conectare 230V
Elementul de încălzire electric pentru conectarea directă la o priză de 230V este o soluție foarte convenabilă, care permite utilizarea rapidă și ușoară fără a fi nevoie de cabluri suplimentare sau dispozitive speciale.
Nivel de protecție: IP44
Cablu spiralat de 1,5m lungime
Rezistență la întunecare și coroziune
10 ani garanție
2 ani garanție
Serie
Lăţime
400 mm
Înălțime
500 mm
Adâncime
44 mm
Tip
Electric
Putere de încălzire
300 W
Culoare
Material
Oțel
Montaj
Durabilitate montaj
Universală
Orientare
Verticală
Condiții de garanție - radiator
Condiții de garanție - încălzitor electric
Preț de catalog: 686,10 Lei
548,90 Lei (cu TVA)
Mai ieftin de 137,20 Lei
20%
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 453,64 Lei
Stâlp Stâlp
Termostat Termostat
Index:
W102-0500-400-2300-70
500 mm
400 mm
300 W
Lăţime - 400 mm - ()